Субтитри – це зло?

25 квітня 2019

Субтитри – це зло?


"Чи дивитесь ви фільми англійською мовою вдома?"-  я часто запитую своїх студентів. Типова відповідь: Ні, я нічого не розумію.
-А з субтитрами?
Тут вже відповіді варіюються:
-Це не ефективно, треба вчитись розуміти англійську і без них.
-Не розумію і з субтитрами (мається на увазі англійськими).
-Не знаю, де дивитись фільми безкоштовно.


В цьому пості я прокоментую відповіді студентів, також ми з'ясуємо, як дивитися фільми з субтитрами, щоб це було зрозуміло і водночас ефективно.
"З субтитрами не ефективно"
     Легко розуміти англійські фільми без субтитрів  ви зможете на рівні upper-intermediate, advanced. Якщо зараз у вас intermediate, виходить що про перегляд фільмів можна забути?
No way! Hold on! Go for it!
       Ці та інші розмовні вислови ви зрозумієте до кінця  лише в сучасних фільмах. Сюжет фільму допоможе запам'ятати в якій ситуації їх вжити та з якою інтонацією.  Зупиняйте, гугліть цікаві слова, виписуйте їх окремо!
Якщо ви все ж таки вирішили потренувати навички розуміння, обирайте не дуже інтелектуальний фільм, комедійний серіал або ж фільм, переглянутий раніше рідною мовою. 

"Не розумію англійські субтитри"
 Це характерна проблема рівнів beginner-elementary. Вам в нагоді стануть російські-українські субтитри. Це вже краще ніж нічого, сприйняття потренуєте, вивчите деякі слова. 
Є кращий варіант – фільми та відео для початківців .
"ALF"– найулюбленіший серіал мого дитинства. Дотепні діалоги завжди піднімуть вам настрій! Персонажі фільму розмовляють дуже чітко і доступно для сприйняття.  
" Casper the Friendly Ghost"  це мультфільм про милого привида Каспера, який хоче знайти друзів. Діалоги не складні, багато чого можна здогадатися з контексту. 
"English Way"  – серіал про іспанську дівчину Єлену, яка приїжджає в Лондон, живе в англійській сім’ї, щоб вивчити мову. Діалоги в серіалі короткі, тривалістю 4-5 хв. Після кожного епізоду є пояснення нових слів та конструкцій. 
"Extra"   комедійний серіал про молодих людей, які живуть разом. Діалоги дуже емоційні, є багато повторень, прості фрази - все що потрібно для початківців
English Conversation   це збірка діалогів в різних ситуаціях, від побутових до робочих. Підходить для Elementary + і вище.
"Learn English through comedy film" це серіал про роботу працівників туристичної агенції, з героями часто трапляється щось дивакувато-безглузде. В цьому і родзинка серіалу.
"Living English" – це 42 коротких навчальних діалоги на різні теми з рівня Elementary. Після кожного епізоду є пояснення слів англійською мовою. Це курс вважається одним із кращих навчальних відео курсів.  


Де знайти фільми з субтитрами ? 


Ось перелік сайтів, на яких можна безкоштовно дивитись фільми з субтитрами
 http://lelang.ru/
show-english.com
english-films.com
speechyard.com
Kinokiwi.com
123movies.co


Дуже сподіваємось, що ця інформація буде для вас корисною! Гарного перегляду!

Study Hall.