Як підвищити мотивацію?

18 березня 2019


Усім привіт! 
Сьогодні тема «Як зберегти внутрішню мотивацію  та як її підвищити за для кращих результатів у навчанні ?»


Минулого разу ми міркували про те, що таке мотивація, її види, та визначили, що саме внутрішня мотивація є рушійною силою при вивченні іноземних мов.
Тож чому її так важко зберегти? Чому через деякий час вона може зникати і сам процес навчання деактуалізується?


Справа в тому, що чим ближче справа до наших цінностей та вподобань, тим довше вона стимулюється та підкріплюється нами самими.
Наприклад, студенту цікаве навчання, коли він:

  1. Розуміє для чого він це робить (виїзд за кордон, успішна здача тесту, написання ЗНО, для роботи, для свого розвитку).
  2. Бачить свої успіхи у навчанні та співставляє їх з іншими.
  3. Застосовує знання на практиці та отримує від цього задоволення, тим самим підвищується цінність пройденого ним шляху до знань  і тим самим підсилюється жага до нових. 

Але якщо студент змушує себе вивчати мову заради оцінки в університеті, оцінки від інших, заради своєї штучної «зайнятості»  внутрішня мотивація рівна нулю і причиною цьому є внутрішня розбіжність власних пріоритетів.

 

Як підвищити внутрішню мотивацію?

  •  Отримувати задоволення від того, що ви  робите та від  результату.
  •  Навчитись правильно ставити цілі  (багато чого залежить від їх правильного формулювання) Порада: намагайтесь ставити для себе не легкодосяжні цілі, а такі, які вимагають кропіткої роботи. Після їх досягення ви будете почувати себе героєм, здатним на безліч нових звершень!
  •  Привчити себе структурувати свій день – ведіть щоденник, записуйте плани і під кінець дня аналізуйте виконане та мінімізуйте відкладене на потім .
  •  Хвалити себе – важливо вміти помічати свої гарні вчинки, думки, прагнення, дії – це налаштування на позитивну хвилю ( з гарним настроєм усі справи йдуть значно краще) та  великий крок назустріч самому собі .

Ніколи не здавайтесь, вірте та йдіть до свого успіху!